Urheiluseurat

Autoilu – Hämeenkyrön Urheiluautoilijat

Yhteystiedot
2021
Puheenjohtaja: Jukka Osara
Puhelin: Jukka Osara, 045 896 7520
Sähköposti: jukka.osara@sandvik.com
2022
Puheenjohtaja: Joonas Rantanen
Puhelin: 040 961 5193
Sähköposti: joonas.a.rantanen@gmail.com
Kotisivut: http://hameenkyronua.net/

Frisbeegolf – Brutal Force

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Ilpo Kärkkäinen
Puhelin: Ilpo Kärkkäinen, 045 896 7520
Sähköposti: brutalforce.puheenjohtaja@gmail.com brutalforce.sihteeri@gmail.com
Kotisivut: www.brutalforce.webnode.fi

 

Jalkapallo ja Futsal – Parkunmäen Apassit

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Jani Pukkinen
Puhelin: 040 721 0551
Sähköposti: jani.pukkinen@innen.fi
Kotisivut: https://parkunmaenapassit.fi/

Jääkiekko – Hämeenkyrön Hokkarit

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Tuomas Kannosto
Puhelin: 044 596 1605
Sähköposti: tuomas.kannosto@gmail.com
Kotisivut: https://www.hokkarit.fi/joukkueyhteydet

Koripallo – Kyröskosken Kiskojat

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Sakari Hakala
Puhelin: 050 357 6899
Sähköposti: sakari.hakala@kyroskoskenkiskojat.fi
Kotisivut: www.kyroskoskenkiskojat.fi

Miekkailu – Kalpaveljet

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Suvi Lehtonen
Puhelin: 044 358 5495
Sähköposti: suvi.m.lehtonen@gmail.com
Kotisivut: www.kalpaveljet.fi

Pesäpallo – Hämeenkyrön Räpsä

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Tomi Ahola
Puhelin: 050 598 7840
Sähköposti: tomijahola@gmail.com
Kotisivut: www.hameenkyronrapsa.net

Ratsastus – Kyrösjärven ratsastajat

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Ansa Osara
Puhelin: –
Sähköposti: kyrrat@gmail.com
Kotisivut: https://www.facebook.com/KyrosjarvenRatsastajat

Ratsastus – Tallitiimi

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Sanna Parkkali
Puhelin: 040 846 8001
Sähköposti: Johanna Lahtinen sihteeri@tallitiimi.fi
Kotisivut: https://www.tallitiimi.fi/

Salibandy – Kyröskosken Ponsi

Yhteystiedot
Seuran yleismies: Rami Ahola
Puhelin: 045 148 1777
Sähköposti: rami.ahola.ra@gmail.com
Kotisivut: https://ponsi.sporttisaitti.com/

Suunnistus – Kyrös-Rasti

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Eeva Linnainmaa
Puhelin: –
Sähköposti: eeva.linnainmaa@gmail.com
Kotisivut: http://www.kyros-rasti.fi/

Telinevoimistelu, Teamgym, Parkour & Akrobatia – Kyrön Kieppi

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Ulrika Rissanen
Puhelin: 041 530 8668
Sähköposti: kyronkieppi@gmail.com
Kotisivut: https://www.kyronkieppi.net/

Yleisurheilu – Kyröskosken Ponsi

Yhteystiedot
Puheenjohtaja: Matti Yrjölä
Puhelin: 040 521 5279
Sähköposti: mattiyr@mbnet.fi
Kotisivut: https://ponsi.sporttisaitti.com/